Tablica ogłoszeń

Witam serdecznie!

Grupa Kreatywnego Pisania to długoterminowy projekt cotygodniowych wyzwań pisarskich z wykorzystaniem writing prompts. Więcej znajdziesz w zakładce "O projekcie".

Ogłoszenie:
Ze względu na wielokrotne prośby, administracja wprowadziła kilka zmian, ale czas pokaże czy się przyjmą :)
1) Co do cotygodniowych wyzwań, nadal pozostaje układ naprzemienny tekstów zwykłych i fantastycznych, jednak w każdym tygodniu będzie też drugi – dodatkowy temat składający się ze słów kluczowych lub motywu.
2) Na każde tygodnie „okrągłe” jak 90 i 100, będzie tak jak jakiś czas temu, ankieta z 2 normalnymi i 2 fantastycznymi tematami, z których będziecie głosować po jednym z kategorii i te będą obowiązywać w danym tygodniu.
3) Odpowiadając na pytanie niektórych: w tym roku też zorganizujemy Pisarski Sierpień ^^Tematy na sierpień:

1. "Napisz coś o świecie z praktyczną magią, dostosowaną do technologii. Gdzie wróżka prowadzi kawiarnię, w której można dostać latte ze szczyptącharyzmy. O wiedźmach pracujących w Apple, sprzedających telefony, które automatycznie pojawiają się w twojej kieszeni, jeśli je zgubisz lub zostawisz w domu. Kogoś, kto umie czytać w myślach, pracującego jako fryzjer, który zawsze dokładnie wie, jaką chcesz fryzurę. Psycholog odczytujący aury."

2."Na litość boską! Kogo teraz zabiłeś?"

Słowa klucze: mlecze, antena, łopatka.


Tym razem wyjątkowo - z powodu zabawy na facebooku z pisarskim sierpniem - czekamy na teksty do konca miesiąca! A ukażą się one w pierwszą niedzielę września czyli dokładnie 2!

Łączna liczba wyświetleń

Shoutbox

niedziela, 31 grudnia 2017

[72] (1) Scarlet boy ~ Tris            – Na co się gapisz? – zapytał gruby łobuz szkolny. Na oko ważył jakieś 70kg, a przecież był dopiero w podstawówce.
            Musiał kiblować ze dwa razy.
            – Patrzę na powód, dla którego wymyślono podwójne drzwi, grubasie – odparł drobniutki chłopiec o blond włosach i błękitnych oczach.
            Widać było, że jest dużo młodszy od swojego rozmówcy. Nie wspomniawszy o tym, że mniejszy. Ale niech was wygląd nie zwiedzie. Dzieciak nie był głupi. Bystre spojrzenie utkwione było w łobuzie o krótkich, rudawych włosach.
            – Masz jakiś problem, chuderlaku?
            – Nie, a ty, grubasie?
            – Zaraz możesz zarobić – zagroził tamten.
            – Zapłacisz mi, żebym dał ci spokój? – zapytał kpiąco blondyn.
            – Zaraz cię spiorę. Tak, że cię mamusia nie pozna.
            – O moją mamusię się nie martw – roześmiał się chłopiec, nic nie robiąc sobie z pogróżek. – Spróbuj jeśli masz odwagę.
            Dwa razy nie trzeba było poprawiać. Łobuz zamachnął się i byłby chłopca zdzielił po głowie jak nic, gdyby ten nagle nie zniknął mu z pola widzenia. Wykorzystał rozpęd i masę przeciwnika. Jedynie podłożył mu nogę, a rudzielec runął twarzą w trawnik. Chłopiec tylko dobił go nogą.
            – To jest mój syn – rozległo się, a skąpo ubrania blondynka o niebieskich oczach pojawiła się obok. Poklepała chłopca  po głowie, uśmiechając się z dumą. – Louis, wracamy. Worric… To znaczy, twój tata dzwonił do mnie przed chwilą. Pytał, czy zdążymy na obiad.

3 komentarze:

 1. Cześć :)
  Króciutki obrazek, ale jakże mnie rozśmieszył. Chciałabym to zobaczyć. Mały ma nie tylko gadane, ale też jest na tyle bystry, by się nie bić, a wspomóc fizykę. Brawa dla niego, to takiego syna to ja bym się przyznawała tak samo jak jego opowiadaniowa mama.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę za krótki tekst, żeby cokolwiek powiedzieć. Niemniej jednak zawiera temat i składa się właśnie w zgrabny "obrazek" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na wszystkie Arrancary świata, nie! Nie możesz tego zrobić, nie! Ja się nie zgadzam! Nie, nie, nie. To musi zniknąć. Nie rób mi tak, Tris. *kilka oddechów później* Od początku miałam wrażenie, że to Szkarłatna została wzięta za chłopca, to do niej pasuje. Wypisz, wymaluj, Szkarłatna. Ale nie! *nakręca się znowu* Nie, nie, nie. I jeszcze raz nie. Na Króla Dusz, coś Ty zrobiła?

  OdpowiedzUsuń

Szukaj tekstu